Ślub i wesele to momenty, które zapamiętamy na całe życie. Jak zorganizować wesele z klasą, które połączy dobrą zabawę z jej wysokim poziomem i sprawi, że oglądanie filmu z wesela nie będzie traumatycznym przeżyciem? Podstawowe rzeczy, którymi musimy się zająć to: kwestia muzyki, alkoholu i zabaw weselnych. Poniżej przedstawiam kilka dobrych pomysłów.

Muzyka na wesele z klasą

Wybór muzyki na nasze wesele, która jednocześnie będzie prezentowała wysoki poziom i sprawi, że goście będą się świetnie bawili może spędzić nam sen z powiek. Bardzo stylową opcją będzie zespół jazzowy, który przeniesie nas do klubów z lat 20 i 30 XX wieku. Jeżeli jednak uznamy, że nasi goście lepiej będą się bawić przy muzyce bardziej rozrywkowej, to rockandrollowe hity Elvisa Presleya i The Beatles się nie starzeją. Podobnie jak klasyczne rockowe zespoły: The Rolling Stones, Queen, Led Zeppelin. Prawdziwą kopalnią dobrej muzyki rozrywkowej są szalone lata osiemdziesiąte: Michael Jackson, Modern Talking, Depeche Mode, a z polskich wykonawców na przykład: Lady Pank, Perfect, Lombard. Hity tych zespołów znają i starsi i młodsi, dlatego wszyscy będą się dobrze bawić.

Dodatkowe atrakcje na wesele z klasą

W kwestii alkoholu bardzo dobrym wyborem będzie wynajęcie firmy barmańskiej, która zorganizuje bar i barmana, który będzie przygotowywał drinki. Dodatkową atrakcją może być pokaz sztuki barmańskiej. Takie rozwiązanie to dodatkowa rozrywka, możliwość spróbowania egzotycznych drinków i promowanie odpowiedzialnej kultury picia, stawiającej na jakość, a nie na ilość. Bar zmniejsza prawdopodobieństwo przesadzenia z alkoholem przez któregoś z gości.

Przykłady zabaw z klasą na wesele

Organizując wesele z klasą na pewno chcemy zorganizować zabawy weselne z dobrym smakiem i uniknąć tych, które można dyplomatycznie nazwać rubasznymi. Doskonałym wyborem będzie na przykład taniec kotylionowy, czyli trochę już zapomniana, tradycyjna zabawa, popularna w XIX wieku. Na początku zabawy kobiety i mężczyźni otrzymują różnokolorowe kotyliony, czyli ozdobne ordery. Mogą one zostać rozdane paniom przez Pana Młodego, a panom przez Pannę Młodą. Kotyliony podzielone są na identyczne pary, dla ułatwienia możemy oznaczyć je takimi samymi numerami. Zabawa polega na odnalezieniu swojej pary i zatańczeniu wspólnie tańca. To świetny i gustowny sposób na aktywizacje i wzajemne poznanie się gości.
Inną taneczną zabawą jest zabawa w kopciuszka nawiązująca do popularnej bajki. Polega ona na tym, że grupa mężczyzn wychodzi z sali, a grupa kobiet zdejmuje jednego buta i zostawia go na środku sali. Zadaniem panów po powrocie jest podniesienie jednego z pantofelków, odnalezienie właścicielki i poproszenie jej do tańca. Zgodnie z bajką jest to zabawa szczególnie dobra do integracji młodych i samotnych osób. Fajnym pomysłem jest również zachęcenie gości do wspólnego śpiewania. Można to zorganizować w taki sposób, że zespół gra muzykę do któregoś ze starych, polskich szlagierów, a cała sala śpiewa.

Mam nadzieję, że ten wpis pomógł Państwu rozwiać kilka wątpliwości i dostarczył ciekawych inspiracji.

5/5 - (1 głosów)
REKLAMA
pozycjonowanie stron baner