Wielokrotnie podkreślaliśmy na naszym blogu, że ślub i wesele, są jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej pary. Warto więc pamiętać o tym, aby uwiecznić te chwile i zrobić piękne zdjęcia na „wieczną pamiątkę” oraz długie lata. Do stworzenia albumu naszych wspomnień potrzebujemy dobrego fotografa, świetnych pomysłów oraz idealnego miejsca na plener ślubny. Przeglądając albumy naszych dziadków i rodziców możemy zauważyć, że trendem tamtych czasów były studia fotograficzne, w których realizowano ślubne sesje foto, zazwyczaj w trakcie trwającego wesela. Zdjęcia tamtych lat wykonywane były na jednolitym tle przypominającym fototapetę. Dzisiaj zamiast pozować na tle sztucznie namalowanego ogrodu w studio foto, w dodatku w dzień Waszego wesela, możecie znaleźć fantastyczne miejsca na zdjęcia ślubne w plenerze w Polsce, Europie lub na świecie. Umówienie się z fotografem na sesję plenerową w innym dniu niż dzień Waszego ślubu, to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, ponieważ będziecie mogli przygotować się do zdjęć lepiej i nie zostawicie gości samych w trakcie trwającej weselnej imprezy.

Poniżej przedstawiamy Wam nasze propozycje najlepszych miejsc na zdjęcia ślubne w plenerze. Zaczynamy więc wycieczkę po zamkach i pałacach w Polsce!

Zamki w Polsce

Różnorodność stylów architektonicznych zamków i pałaców w Polsce nieustannie zachwyca swoim urokiem. Miejsca te są nie tylko bardzo wytworne, ale mają w sobie nutę tajemniczości dzięki swojej niepowtarzalnej historii oraz są wizytówką naszego kraju i danego regionu.

Zamek Królewski na Wawelu

 to obecnie jeden z najważniejszych zabytków w naszym kraju. Dawna siedziba władców Polski, rezydencja o łącznej powierzchni ponad 7 tys. m² z 71 salami, która znajduje się na Wzgórzu Wawelskim w Krakowie.

Zamek na Wawelu
Źródło: Ktyzoo – Wikipedia

Zamek krzyżacki w Malborku

Na budowę zamku zużyto ponad 4,5 ml cegieł, dlatego też o zamku krzyżackim w Malborku mówi się, że to największa na północ od Alp góra cegieł.

Zamek w Malborku
Źródło: Wikipedia

Zamek Moszna

Średniowieczne legendy głoszą, że zamek ten należał do Zakonu Templariuszy. Został zbudowany w otoczeniu ogromnego parku z kilkusetletnimi lipami oraz dębami. Charakteryzują go różnej wysokości wieże, których jest aż 99 oraz 365 pomieszczeń. Niewątpliwie atrakcją zamku jest zdumiewający pałac i działająca w nim do dziś stadnina koni angielskich. Będąc w Opolu nie możecie przegapić tego miejsca, zamek położony jest w odległości 35 km od tego miasta.
Więcej zdjęć znajdziecie tutaj: moszna-zamek.pl

Zamek Książ w Wałbrzychu

Zamek położony jest w Książańskim Parku Krajobrazowym i jest elementem Szlaku Zamków Piastowskich. To trzeci co do wielkości zamek w Polsce, a od 1941 roku był jedną z kwater Adolfa Hitlera. Zachęcamy Was do zwiedzenia przepięknych komnat tj. Sali Maksymiliana oraz Salonu Chińskiego. Niezwykle urokliwe są tam ogrody, które okalają zamek, a które mogą stać się świetnym miejscem na zdjęcia ślubne w plenerze.
Więcej zdjęć znajdziecie tutaj: ksiaz.walbrzych.pl
aktualizacja 27.08.2018
Byłem osobiście w Zamku Książ i okazuje się, że sesje we wnętrzach zamku zostały odwołane z powodu dzieł sztuki, które niedawno powróciły do zamku. Mimo wszystko nadal można robić sesje na dziedzińcu oraz w ogrodach otaczających zamek. Do dyspozycji jest także piękny Park Krajobrazowy oraz Stadnina Ogierów.

Zamek Czocha

XIII-wieczny zamek wzniesiony jako warownia. O zamku Chocha krąży mnóstwo legend, jedna z nich to m.in. o błąkającej się po nim Białej Damie Gertrudzie, która w nawiązaniu do legendy miała wprowadzić w 1931r. wojska husyckie na zamek. Każdy z nas z pewnością pamięta zamek Czocha z takich produkcji jak: „Wiedźmin”, „Święta wojna”, „Gdzie jest generał?”, czy „Tajemnica twierdzy szyfrów”.

Zamek w Niedzicy

Z rozkazu króla Karola Roberta zamek ten wzniesiono w 1310 roku i na przestrzeni kolejnych lat stał się potężnym obiektem obronnym. Ciekawostką jest fakt, że w tym zamku więziono Janosika. Będąc na zamkowych tarasach możecie cieszyć się niezwykłym widokiem na: Zamek Czorsztyński, zaporę na Dunajcu oraz Pieniny.

Zamek w Niedzicy
Źródło: good-poland.pl

Zamek w Gołuchowie

Zamek w Gołuchowie to niewątpliwie wizytówka Wielkopolski. To przepiękna perełka wśród polskich zabytków, znajdująca się w otoczeniu imponującego parku, wspaniałego pałacu oraz hodowli żubrów. Miejsce warte odwiedzin!

Zamek w Krasiczynie

Zamek renesansowy położony na prawym brzegu Sany. W zamku można podziwiać rysunki przedstawiające popiersia polskich władców, świętych oraz cesarzy rzymskich, które pokrywają aż 7 000 m2 muru! Zobaczymy także grobowiec, kaplicę zamkową oraz podziemne lochy wraz z salą tortur.
[Tutaj] znajdziecie także sesję zdjęciową do magazynu „Panna Młoda” wykonaną na zamku.

Zamek i park w Pszczynie

Jest jednym z najpopularniejszych miejsc na Górnym Śląsku na plener ślubny. Rozległy park oraz odrestaurowany zamek, stworzy niezapomniany klimat pod nastrojowe fotografie.

Zamek w Baranowie Sandomierskim

XVI-wieczny zamek do dziś urzeka bajkową scenerią. Można tam zorganizować nie tylko ślubną sesję zdjęciową, ale i całe wesele w iście książęcym stylu.

 

Pałace w Polsce

Nasz kraj w skali Europy, a nawet całego świata może pochwalić się unikatowymi atrakcjami. Turystów przyciąga nie tylko urokliwy krajobraz i przyroda ale przede wszystkim nasze zabytki. Polska kryje w sobie nie tylko przepiękne zamki, może również pochwalić się niezwykle urokliwymi pałacami. Kiedyś służyły arystokratycznym rodom, dziś w ich komnatach możecie zorganizować wesele, plener ślubny lub po prostu spędzić miły urlop.

 

Pałac w Radziejowicach

to znana podwarszawska rezydencja, która została zbudowana przez prymasa Michała Radziejowskiego w 1680 roku. Pałac w stylu klasycystycznym zagrał w dziesiątkach seriali i filmów. Był pałacem hrabiny Koniecpolskiej w Karierze Nikodema Dyzmy, domem Czyńskich w Znachorze, a nawet planem zdjęciowym dla programu „Projekt Lady” i jednocześnie domem dla jego uczestniczek.

Pałac w Strzekęcinie

zwany „Bursztynowym Pałacem”, został wzniesiony w latach 1899-1901 przez ród von Kamecke. Po wojnie został przejęty przez wojsko, w którym podobno mieszkał sam Marszałek Żukow. Dzisiaj odnowiony pałac funkcjonuje jako hotel, którego otacza wspaniały park.

Pałac w Pławniowicach

znany jako Pałac Ballestremów, który został otoczony pięknym parkiem. Wyróżnia się specyficznym zróżnicowaniem fakturowym i kolorystycznym murów. Uwagę zwracają w szczególności kamienne detale oraz czerwone ceglane płaszczyzny ścian. Dachy pałacu zdobią liczne wieże i wieżyczki.

Pałac Mierzęcin

Jest to romantyczna budowla w stylu neogotyku angielskiego. Pałac został wzniesiony w latach 1861-1863 na polecenie Roberta Friedricha von Waldow. Nowi właściciele w latach 1999-2001, przywrócili mu dawny blask, a dzisiaj każdy z odwiedzających może cieszyć oko nie tylko zachwycającą architekturą pałacu, ale również otaczającym go imponującym parkiem o powierzchni ponad 15 ha. To niewątpliwie idealne miejsce na plener ślubny.

Pałac w Bagnie

Wybudowany w XVIII wieku i usytuowany w parku krajobrazowym. To perełka barokowego i neobarokowego stylu architektonicznego. Pałac został odnowiony, a obecnie mieści się w nim nowicjat oo. salwatorianów.

Pałac Sobańskich w Guzowie

Uznawany jest za jedną z najpiękniejszych neorenesansowych rezydencji zbudowanych na Mazowszu w XIX wieku. Pałac mieści się w pobliżu Żyrardowa i jest jedną z nielicznych ocalałych do dziś pamiątek po polskiej magnaterii. Zespół składa się m.in. z dawnych budynków dworskich z domami zarządców pałacu i fabryki, czworakami, kordegardą pałacową, szkołą, kaplicą oraz dworskimi budynkami gospodarczymi i zachowanym w całości układem dróg. Warto wybrać si do Żyrardowa, aby podziwiać to cudowne miejsce i przy okazji zrobić kilka pięknych zdjęć ślubnych!

 

Trzeba przyznać, że ilość pięknych i niezwykle ciekawych miejsc w Polsce, na najlepsze zdjęcia ślubne w plenerze jest imponująca. Przyszłe młode pary mają w czym wybierać, a wybór może okazać się bardzo trudny! Polecamy Wam również zwrócić uwagę na Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oglęborku, Dom urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli czy Pałac w Krobielowicach na Dolnym Śląsku. Są to równie urokliwe miejsca, w których przy współpracy z dobrym fotografem, stworzycie dla siebie wspaniałą pamiątkę na lata, a album z Waszymi zdjęciami ślubnymi będzie cieszył niejedno oko.

5/5 - (2 głosów)
REKLAMA
pozycjonowanie stron baner