Playlisty na wesele

Oprawa muzyczna przyjęcia ślubnego to jeden z najważniejszych czynników warunkujących dobrą zabawę wśród wszystkich gości. Zarówno zespoły muzyczne jak i każdy Dj posiadają już swoje sprawdzone play listy weselne, które sprawdzają się na wielu weselach. Nie oznacza to jednak tego, że para młoda w tym zakresie nie ma nic dopowiedzenia – wręcz przeciwnie. Bardzo pożądane jest to, aby takie zestawienia zostały stworzone także przez narzeczonych. Wtedy można skonfrontować preferencje muzyczne obu stron lub dodać piosenki, które nie powtarzają się w kilku tracklistach. Wybierając zespół muzyczny, utworzenie własnej palylisty weselnej z własnymi piosenkami może okazać się problematyczne. O ile wszyscy członkowie grupy są w stanie zaadaptować na swoje warunki kilka lub nawet kilkanaście nowych piosenek – to stworzenie całkiem własnej playlisty jest niemożliwe. Inaczej jest w przypadku Dj’a. Z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym trzeba go oczywiście o tym poinformować. Finalnie wybrane listy z muzyką muszą trafić do niego odpowiednio wcześnie. Wszystko to po to, aby DJ mógł swobodnie zapoznać się z nimi i rozplanować poprowadzenie całej uroczystości do konkretnie wybranej muzyki.

Bez względu na to, co się wybiera: Dj’a czy zespół, każdy z nich będzie widział, słyszał i czuł, które rytmy najbardziej podobają się zebranym gościom. Takie zachowanie to przede wszystkim oznaka profesjonalizmu i doświadczenia, związanego z zawodem muzyka. Nie zawsze należy kurczowo trzymać się wyznaczonych ram, jeżeli nie spotyka się to z aprobatą innych. W porozumieniu z Nowożeńcami można nieco ubarwnić wesele i wprowadzić w życie nowe sugestie, które pomogą w utrzymaniu dobrej zabawy wśród wszystkich gości. Weselny klimat to przede wszystkim pozytywni ludzie i dobra zabawa. Dobrze znane już kawałki często podrywają z krzeseł wielu gości, którzy do tej pory mogli oporni podchodzić do tańca na przyjęciu. Nie jest to zatem miejsce, aby testować gusta muzyczne zebranych osób i sprawdzać, czy muzyka elektroniczna akurat przypadnie ich gustom.

Playlisty weselne zdecydowanie nie są miejscem na eksperymenty. Właśnie z tego powodu przygotowaliśmy zestawienie gotowych list, które każdy z Was może wykorzystać na swojej imprezie. Playlisty weselne koniecznie muszą zawierać wolne kawałki, które nadadzą się idealnie do tzw. przytulańców. Kolejny punkt do odhaczenia do hitowe kawałki z lat 80 i 90-tych. Piosenki disco polo z pewnością poderwą do tańca każdego. Zróżnicowanie klimatów muzycznych to klucz do sukcesu w utworzeniu playlisty weselnej, dlatego przygotowaliśmy playlisty z każdym możliwym gatunkiem muzycznym do wyboru.
Disco Polo
Playlista disco polo
Lata 80'
Muzyka rozrywkowa z lat 80
Podziękowanie rodzicom
Piosenki na wesele w podziękowaniu dla rodziców
Piosenki o miłości
Playlisty stworzone specjalnie dla zakochanych
Polskie piosenki na pierwszy taniec
Zestawienie utworów po polsku, które można wykorzystać do pierwszego tańca na weselu
Piosenka na wjazd tortu
Ciekawe utwory związane z podaniem tortu na weselu lub imprezie osiemnastkowej