Polskie piosenki na wesele

100 najlepszych polskich piosenek na wesele.

Czego nie może zabraknąć w repertuarze zespołów weselnych i DJ-ów? Oczywiście polskich piosenek na wesele.

Choć muzyka krajowa od wielu lat króluje na naszych imprezach, to często młode pary zastanawiają się i szukają odpowiedzi na pytanie: Jakie polskie piosenki wybrać na wesele?

Tworząc listę utworów, które chcielibyście usłyszeć na Waszym weselu, należy pamiętać o tym, że muzyka ma łączyć pokolenia. Każdemu organizatorowi imprezy zależy na tym, by grane piosenki porwały wszystkich gości. Fajnie jest zobaczyć na parkiecie nasze szalejące babcie, dziadków, czy wujków.

Polska muzyka rozrywkowa daje spore pole do popisu, od starych przebojów sprzed lat do obecnych radiowych hitów. Charakteryzują ją liczne gatunki muzyczne takie jak: pop, rock, dance, hip-hop, disco-polo, reagge, piosenki biesiadne, z pośród których na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jednym słowem mamy w czym wybierać: od piosenek szybkich po wolne, od tych z polskim (często biesiadnym) tekstem, po utwory instrumentalne.


Poniżej przedstawiamy listę „must have” 100 najlepszych polskich piosenek na wesele, których nie może zabraknąć na Waszym weselu: