Czy jakakolwiek polska piosenka może stać się dobrą alternatywą na pierwszy taniec – dla Eda Sheerana i jest w stanie pokonać jego „Perfect”? Dzisiaj to jeden
z najbardziej popularnych utworów muzycznych, wybieranych przez wszystkie pary na pierwszy taniec. Z pewnością sam Ed Sheeran byłby zaskoczony, jak wiele układów tanecznych powstało do tej piosenki. Chcemy Wam dzisiaj pokazać, że „dobre bo polskie” ma swoje odzwierciedlenie również w naszej polskiej muzyce, a wybór piosenki na pierwszy taniec w języku ojczystym – jest po prostu prosty, łatwy i… możliwy!
W swoim życiu mamy wiele takich chwil, które będziemy pamiętać, jak to mówią „do końca życia i jeden dzień dłużej”. Pierwszy taniec z pewnością jest właśnie taką chwilą – to moment niezwykle ważny, bowiem skierowane są na nas wszystkie oczy zaproszonych gości. Jesteśmy w centrum uwagi, każdy nasz ruch (zarówno ten wyuczony na trzymiesięcznym kursie, jak i ten bardzo spontaniczny, ten koślawy i sztywny też…niestety) podlega szerokiej obserwacji i ocenie przez naszą publiczność. Do tego wszystkiego całość naszego show zostaje udokumentowana na filmie i zdjęciach (na tzw. „wieczną pamiątkę”), czyli lekki stres takiemu występowi jednak zawsze towarzyszy. Co zrobić aby czuć się nieco bardziej komfortowo? Proponujemy dobrać odpowiednią muzykę, która sprawi, że stres i napięcie po prostu minie z pierwszą nutą. Jeśli uda nam się wybrać właściwą piosenkę na pierwszy taniec, czyli taką do której swobodnie i bez większych trudności zatańczymy – to z całą pewnością nasze show zostanie zapamiętane bardzo pozytywnie na długie lata!
Często pary przy wyborze utworu na pierwszy taniec, kierują się stwierdzeniem „Tak! To jest nasza piosenka! ” i doskonale wiedzą czego chcą, ponieważ dany utworów kojarzy im się ze wspólnie spędzonymi chwilami. A co w sytuacji, gdy narzeczeni nie wiedzą do jakiego utworu chcą zatańczyć? Wtedy z pomocą i podpowiedzią przychodzimy MY! Poniżej przedstawiamy nasze propozycje muzyczne (wyłącznie w języku polskim) , które mogą Wam pomóc w podjęciu decyzji:

Utwory klasyczne do pierwszego tańca

Można do nich zatańczyć np. walca i przy tym miło zaskoczyć swoich gości :

 1. Walc z filmu „Noce i dnie” w wykonaniu Haliny Kunickiej
 2. Walc z filmu „Noce i dnie” w wersji instrumentalnej
 3. Walc z filmu „Trędowata” w wersji instrumentalnej
 4. „Niebieska piosenka” Grzegorz Tomczak
 5. „Oczarowanie” Zbigniew Wodecki
 6. „Będziesz moją panią” Marek Grechuta
 7. „Cofnijmy się do przeszłości”, czyli o miłości po polsku:
 8. „Wielka miłość” Seweryn Krajewski
 9. „Najpiękniejsza” Seweryn Krajewski
 10. „Nie jesteś sama” Seweryn Krajewski & Andrzej Piaseczny
 11. „Odkryjemy miłość nieznaną” Alicja Majewska
 12. „Moje jedyne marzenie” Anna Jantar
 13. „Wspomnienie” Czesław Niemen
 14. „Windą do nieba” Dwa Plus Jeden (uwaga na tekst w pierwszej zwrotce: „ Mój piękny panie, ja go nie kocham, taka jest prawda. Pan główną rolę gra w każdym śnie. Ale dziewczyna przez świat nie może iść całkiem sama…”)
 15. „Tylko w Twoich dłoniach” Eleni
 16. „Słowo jedyne Ty” Czerwone Gitary
 17. „Wielka woda” Maryla Rodowicz
 18. „Radość najpiękniejszych lat” Anna Jantar

Coś dla wielbicieli polskiego pop-rocka:

 1. „Niecierpliwi” Andrzej Piaseczny
 2. „Chodź, przytul, przebacz” Andrzej Piaseczny
 3. „Małe szczęścia” Robert Janson
 4. „Kołysanka dla nieznajomej” Perfect
 5. „Od dziś” Paula
 6. „Z każdym Twym oddechem” Stachursky
 7. „Miłość jak ogień” Edyta Bartosiewicz
 8. „Prócz Ciebie nic” Kayah & Kiljański
 9. „Zawsze tam gdzie Ty” Lady Pank
 10. „Zabiorę Cię właśnie tam” Kancelarya
 11. „Kołysanka” Patrycja Markowska & Grzegorz Markowski
 12. „Chcę tu zostać” Farba

Polskie, romantyczne piosenki do pierwszego tańca

Mieszanka romantyzmu z nutką nostalgii, w polskim wydaniu oczywiście:

 1. „Podejrzani zakochani” Halina Młynkowa & Kilijański
 2. „Nie zmieniajmy nic” Ewa Farna i Kuba Molęda
 3. „Psalm dla Ciebie” Piotr Rubik
 4. „Dumka na dwa serca” z filmu Ogniem i Mieczem/ Edyta Górniak & Mietek Szcześniak
 5. „Bezdroża” Sylwia Grzeszczak & Mateusz Ziółko
 6. „Zamienię Cię” Natalia Szroeder
 7. „Kiedy tylko spojrzę” Sylwia Grzeszczak & Sound’n’Grace
 8. „To co chciałbym Ci dać” Pectus
 9. „Volveremos” Volver
 10. „Zaczaruj mnie ostatni raz” Sasha Strunin
 11. „Wszystko albo nic” Ewa Farna
 12. „Na chwilę” Grzegorz Hyży & TABB
 13. „Pierwszy taniec” IMPRESS

Propozycje na pierwszy taniec z tzw. „przymrużeniem oka” :

„Magiczne słowa”, czyli coś z repertuaru prowadzącego „Koło Fortuny” Rafała Brzozowskiego, a ściślej piosenka z popularnego programu „Rolnik szuka żony”, czyli: „Tylko Tobie, tylko tobie dam białą różę i wszystko to co mam o o…” lub kolejna propozycja od Pana Rafała – „Tak blisko”. Coś z podwórka disco polo dla fanów swojskich klimatów: „Bądź moją królową” Long & Junior, „Zakochani zapatrzeni” X-Trans, „W szczęściu” Jorrgus, „Schody do nieba” Masters, a może „Prawdziwa miłość to Ty” – króla disco polo Zenka Martyniuka?
Obecnie bardzo popularnym stylem na polskich weselach jest m.in. styl #FOLK, z tego względu zachęcamy Was do odsluchania piosenki „Dziewczyno” Kapeli „Ciupaga”
[klik]. Może właśnie w taki o to sposób, całkowicie na luzie (bez zbędnych układów tanecznych i nerwowego liczenia do trzech w głowie) rozpęcznienie polskim, skocznym tańcem – ten Wasz jedyny i wyjątkowy dzień ?!
Mamy nadzieję, że zaprezentowane przez nas zestawienie polskich piosenek na pierwszy taniec, będzie pomocne dla wielu par, które są jeszcze niezdecydowane i zagubione w tym temacie. Podsumowując naszą dzisiejszą listę trzeba przyznać, że mamy naprawdę sporo dobrych kompozycji muzycznych w naszym ojczystym języku.

5/5 - (1 głosów)
REKLAMA
pozycjonowanie stron baner