Dj na wesele – co warto wiedzieć podczas jego wyboru?

Oprawa muzyczna to bardzo ważny aspekt każdego wesela. Repertuar muzyczny, jaki zaplanujemy na naszą imprezę ma duży wpływ na to jak goście zapamiętają zabawę. Choć wybór pomiędzy DJ em a orkiestrą to często ciężki dylemat, to jednak większość osób decyduje się na DJ, który nie tylko puści dowolny rodzaj muzyki, ale także poprowadzi naszą imprezę. Oczywiście tutaj pod uwagę warto wziąć nie tylko nasze gusta, ale także preferencje naszych gości. Jeżeli planujemy wesele, na którym większość osób będzie starsza, z pewnością pierwsze co przyjdzie nam do głowy to to, że warto wtedy wybrać jednak orkiestrę, która jest bardziej tradycyjna. Nic bardziej mylnego, odpowiednio dobrany DJ także świetnie sobie poradzi.

Wesele początkiem pięknego wspomnienia na całe życie – jak sprawić goście dobrze się bawili?

Warto zapytać się także o zakres usług podczas spotkania na którym będziecie ustalać szczegóły. Często jest tak, że dj wodzirej może zająć się nie tylko muzyką, ale także wodzirejem. Wtedy taki prezenter muzyczny może przeprowadzić także zabawy integracyjne oraz oprawę muzyczną. Warto pamiętać, że zabawy weselne, które będą fajnie przeprowadzone z pewnością rozbawią wszystkich gości i zafundują niesamowite wspomnienia. Warto zajrzeć także do portfolio dj a, aby zobaczyć jak wygląda udane wesele według niego. Możemy przejrzeć także opinie oraz wpisy na forach, czy wybrana przez nas osoba jest polecana.

Profesjonalny DJ to profesjonalne nagłośnienie

Profesjonalna obsługa DJa to także własny, profesjonalny, wysokiej jakości sprzęt muzyczny. Warto o to zapytać i sprawdzić jakimi możliwościami dysponuje wybrana przez nas osoba. Profesjonalny sprzęt to nie tylko laptop oraz mikser. To także głośniki, oświetlenie oraz mikrofon. Jeżeli sala weselna nie oferuje takiego wyposażenia powinniśmy wymagać go od wybranego przez nas dj. Jeżeli prowadzi on przyjęcia weselna oraz imprezy firmowe czy inne imprezy okolicznościowe, powinien mieć ten sprzęt na wyposażeniu.

Warto dogadać także szczegóły i sprawdzić czy na wybranej przez nas sali weselnej znajduje się odpowiednia ilość miejsca do rozłożenia sprzętu. Chociaż sala, która jest typowo weselną, przeważnie posiada przygotowane odpowiednio miejsce, to jeżeli naszym wyborem będzie np. plener, warto porozmawiać z dj na temat jego wymagań co do miejsca.

Chociaż z pewnością nikt nie zakłada najgorszych sytuacji, to także je warto wziąć pod uwagę. Podczas spotkania powinno paść pytanie o rozwiązanie sytuacji awaryjnej jak np. awaria głośników czy mikrofonu. Profesjonalista z pewnością wybrnie z tej opresji i odpowie nam na nasze pytanie wyczerpująco.

Podczas wyboru Dja warto korzystać z poleceń lub sprawdzonych stron, które grupują profesjonalnych artystów jak Fokus Group.

Przyjęcia weselne – dlaczego warto zatrudnić DJa?

Niekwestionowaną zaletą DJa jest to, że może on zagrać praktycznie każdy rodzaj muzyki. Podczas spotkania możemy ustalić czy chcemy podać konkretną listę utworów wybranych przez nas czy wolimy postawić na wyczucie prowadzącego i podać jedynie kilka utworów, które mają być puszczone w najważniejszych dla nas momentach imprezy jak pierwszy taniec czy taniec z rodzicami. Doświadczony DJ z pewnością będzie znał najnowsze trendy i kultowe weselne przeboje i będzie potrafił przeplatać je tak aby każdy z gości świetnie się bawił. Podczas zabaw weselnych potrzebne będą przerwy, a zostawiony przez DJa sprzęt może nawet samodzielnie grać przyjemną muzykę w tle. Dla niektórych przeważającym argumentem może być także cena. Mimo wszystko DJ jest wciąż tańszy niż orkiestra składająca się z kilku osób. Dj na wesele to dobry wybór.

Artykuł reklamowy

5/5 - (1 głosów)
REKLAMA
pozycjonowanie stron baner