Ślub to najpiękniejszy dzień w życiu, zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. W ferworze licznych przygotowań, zakupów nie należy zapomnieć o odpowiedniej oprawie muzycznej. Zwłaszcza jeśli na przyjęciu nie gra zespół muzyczny, a DJ. Dla Państwa Młodych z pewnością najważniejszą piosenką będzie ta, którą wybiorą na swój pierwszy oficjalny taniec jako mąż i żona. W sieci można znaleźć różne piosenki na pierwszy taniec. Jeżeli wybierze się utwór w obcym języku, dobrze jest wcześniej go przetłumaczyć, a nie kierować się samą linią melodyczną.

Najpopularniejsze piosenki na pierwszy taniec

Wiele Par Młodych decyduje się na piosenki po angielsku. Wybierając ten typ utworu można zaliczyć niezłą wpadkę, jeżeli wcześniej nie przemyśli dokładnie jej znaczenia. Istnieje jednak kilka kawałków, które stanowią pewnego rodzaju ,,hity weselne”.

All of Me, John Legend – delikatna linia melodyczna pozwala zadumać się w tekście i pięknym głosie piosenkarza. Oczywiście opowiada o miłości, oddaniu dwojga ludzi.

When I fall in Love, Nat King Cole – sam tytuł już sugeruje stan zakochania, a jednymi z pierwszych słów piosenki są ,,Kiedy się zakocham, to na zawsze”. Jak większość pięknych piosenek na pierwszy taniec ta również opowiada o wiecznej miłości i oddaniu.

I Just called to say I Love You, Stevie Wonder – któż nie zna tej pięknej piosenki w wykonaniu Steviego. Można śmiało powiedzieć, że to ślubny klasyk. Ciekawostką jest to, że za tę piosenkę dostał nagrodę Oscara.

Perfect, Ed Sheeran – jedna z najpopularniejszych piosenek kończącego się już sezonu ślubnego.

Kilka polskich propozycji

Bo jesteś Ty, Krzysztof Krawczyk – w przypadku polskich piosenek nie trzeba tłumaczyć ich sensu. ,,Bo jesteś Ty” to piękna piosenka o miłości bez względu na wszystko i oddaniu.

Dumka na dwa serca, Edyta Górniak i Mietek Szcześniak – podobnie do piosenki Wondera, to ślubny klasyk w wersji polskiej. Zna go każdy z filmu ,,Ogniem i Mieczem”.

W szczęściu, Jorrgus – w Polsce nie może zabraknąć również czegoś z nurtu disco – polo. ,,W szczęściu” to wbrew pozorom piosenka z przesłaniem.

5/5 - (1 głosów)
REKLAMA
pozycjonowanie stron baner

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj