Wiele par planując wesele, myśli o tym, czy nie wynająć DJ’ a, która zapewni odpowiednią oprawę muzyczną całemu wydarzeniu. Oczywiście można zawsze samodzielnie skompletować repertuar muzyczny i go po prostu puścić, ale podczas wesela chodzi jednak o coś więcej. 

Muzyka na wesele — Warszawa i nie tylko

To, ile kosztuje DJ, w dużej mierze zależy od tego, gdzie, jak i co on gra. Nie ma jakiejś uśrednionej stawki. Wiele bowiem zależy od tego, czy ma to być wodzirej DJ, który poprowadzi także nowocześnie rozumiane zabawy weselne, czy zależy ci jedynie na współpracy z DJ em, który zadba o muzykę, która będzie się podobać twoim gościom. Tak, jak przyjęcie weselne innemu przyjęciu weselnemu nierówne, tak też jest w przypadku muzyki. Jak łatwo się domyślić, DJ w Warszawie będzie pewnie droższy niż ten występujący w mniejszej miejscowości, nie ma jednak jednej sztywnej reguły.

Ważne jest, aby na początku zastanowić się, czego właściwie jako para młoda oczekujecie od DJ’a, jakiej aktywności z jego strony byście chcieli. Warto też podjąć decyzję dotyczącą samej muzyki. DJ grający disco polo niekoniecznie odnajdzie się na imprezie w duchu muzyki elektronicznej i na odwrót. W tym kontekście warto także pomyśleć o muzycznych oczekiwaniach nowożeńców, jak i ich gości. Jeśli sporą część sali zajmą osoby w średnim wieku i starsze to muzyka siłą rzeczy będzie musiał być inna niż wtedy, gdy wesele jest zdominowane przez 20-30 latków. Dobry DJ podpowie wam, na jakie muzyczne rozwiązania postawić, aby wszyscy byli zadowoleni z zabawy.

Jak znaleźć mistrzów w kategorii DJ?

Udane wesele w dużej mierze zależy od tego, jak na parkiecie bawią się goście. Oprawa muzyczna ma więc często większe znaczenie od tego, jak wyglądają dekoracje czy zastawa. Wynajęcie DJ’a warto więc dobrze przemyśleć i postawić na osobę, która będzie w stanie stworzyć wyjątkową atmosferę podczas wesela, zachęcającą gości do zabawy, niezależnie od ich wieku. DJ na wesele to osoba, od której naprawdę sporo zależy. Warto więc dać sobie chwilę na znalezienie właściwego kandydata.

Z pomocą przyjść mogą portale zbierające oferty firm i osób zapewniających różnego typu oprawę muzyczną. Na takich platformach możesz liczyć na możliwość zapoznania się z opiniami osób, które korzystały już z takich usług. Bardzo często komentarze innych par są absolutnie bezcenną wskazówką, która pomaga w wyborze konkretnej oferty. Dotyczy to zarówno nowożeńców organizujących wesele, jak i przedsiębiorców planujących imprezy firmowe, kulturalne itp.

DJ na wesele — czego oczekiwać?

DJ to prezenter muzyczny, ale obsługując wesela, może się wcielać w dodatkowe role, proponując na przykład niesztampowe zabawy integracyjne. Dzisiaj nie wszyscy oczekują tradycyjnych zabaw weselnych, ale jednocześnie młode pary zdają sobie sprawę, że dobrze jest zapewnić gościom dodatkową rozrywkę. Wybierając DJ’a lub zespół muzyczny, warto zastanowić się, czy masz tego typu oczekiwania. Jeśli tak — koniecznie zorientuj się, co obejmuje prowadzenie przez DJ’a przyjęcia weselnego, co zawiera jego oferta. Warto poszukać kogoś, z kim znajdziecie porozumienie. Im bardziej precyzyjnie sformułowane na początku zostaną oczekiwania w stosunku do rodzaju muzyki, dodatkowych aktywności, zabaw i atrakcji, tym mniejsze ryzyko, że już podczas samego wesela będziecie się musieli martwić przebiegiem imprezy. Lepiej poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwanie osoby lub zespołu, który sprosta oczekiwaniom, niż fundować sobie zupełnie niepotrzebny dodatkowy stres podczas tego wyjątkowego dnia.

5/5 - (2 głosów)
REKLAMA
pozycjonowanie stron baner