Polskie wesele to nie tylko smaczne jedzenie, ale przede wszystkim dobra zabawa do białego rana. A zatem nie obejdzie się bez dobrej muzyki. Pary młode organizujące swój ślub i wesele w kwestii muzyki mają dwie możliwości do wyboru. Mogą zdecydować się na zespół weselny bądź DJ-a.

Zespół na wesele – ukłon w stronę tradycji

To rozwiązanie jest z pewnością droższe, ale z pewnością ucieszy wszystkich miłośników tradycji, a także fanów muzyki granej na żywo. W Polsce panuje jeszcze przekonanie, że piosenki z płyty może puszczać każdy, to oczywiście nieprawda… Ale dla starszych ludzi wesele bez kapeli to nie wesele. Ile kosztuje wynajęcie zespołu weselnego? To dość skomplikowana sprawa uwarunkowana przynajmniej kilkoma czynnikami. Liczy się ilość członków w zespole, ich umiejętności, a także repertuar jaki grają. Bardzo dobre zespoły weselne z rozbudowanym instrumentarium i bogatym repertuarem mogą policzyć sobie nawet 10 tysięcy złotych. Co więcej takie super kapele mają terminy zarezerwowane na dwa lata naprzód.

Muzyka grana przez DJ-a

Weselny DJ odtwarza muzykę z płyt CD bądź bezpośrednio z ze swojego komputera. Plusem zatrudnienia DJ jest jego nieograniczony repertuar. Możemy wybierać spośród muzyki z całego świata, żaden zespół weselny nie będzie w stanie zaoferować nam tak bogatego repertuaru. Dobrze ułożone playlisty  weselne sprawią, że każdy z gości będzie usatysfakcjonowany. Ponadto DJ jest wstanie bardzo szybko zmienić muzykę, może także spełniać muzyczne życzenia gości. Ile kosztuje wynajęcie DJ-a na wesele? Podobnie jak w przypadku zespołu weselnego jest to uzależnione od paru czynników. Jedno jest jednak pewne, wynajęcie DJ jest tańsze. DJ pracuje sam, a wiec nie musi się dzielić swoim honorarium z innymi osobami. Nie gra na żadnym instrumencie i nie śpiewa, a więc jego praca to zdecydowanie mniejszy wysiłek fizyczny.

Honorarium DJ-a uzależnione jest od jego renomy i doświadczenia. DJ- z mniejszej miejscowości z pewnością policzy sobie mniej niż gwiazda stołecznych salonów.

5/5 - (1 głosów)
REKLAMA
pozycjonowanie stron baner

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj