Lata 80’s

Playlista Spotify zawierająca najlepsze piosenki z lat 80

Muzyka z lat 80

Wiecznie żywe hity, o których nie da się zapomnieć przez całe życie. Takie właśnie były lata 80, a zwłaszcza ówczesna muzyka. Z perspektywy czasu śmiało można powiedzieć, że były to rewelacyjne czasy dla muzyków, którzy skomponowali wiele kawałków goszczących na co dzień w wielu domach i na przyjęciach ślubnych. Muzyka z lat 80 to niezapomniane chwile młodości z czasów naszych rodziców, którym – słysząc np. The time of my life z  kultowego ,,Dirty Dancing” – z pewnością przychodzą różne piękne wspomnienia.

Hity na parkiet dla każdego

Muzyka z lat 80 – wbrew pozorom – świetnie odnajduje się na przyjęciach weselnych, rodzinnych spotkaniach i innych tego typu okazjach. Zarówno zespoły muzyczne, jak i Dj prowadzący całą imprezę grają tego typu utwory.

Zwłaszcza na playliście Dj’a koniecznie musi znaleźć się muzyka z lat 80. Któż z nas wyobraża sobie zabawę weselną bez Modern Talking i ich ,,Cheri Cheri Lady”. Także wiele pierwszych tańców Pary Młodej odbywa się do utworów z lat 80. Ta muzyka to nie tylko świetne teksty, ale także linia melodyczna, która urzeknie każdego – zarówno wielbicieli szybkich tanecznych kawałków jak i ,,przytulańców”.

Kultowa ,,Mallorca” zespołu Loft to zdecydowanie klasyk tego gatunku. Jest często grana nie tylko na weselach, ale także na imprezach klubowych – i z licznych obserwacji wynika, że to właśnie tego typu hity podrywają z krzeseł najwięcej osób.

Wybrane zespoły z lat 80

Wcześniej wymieniane zespoły to tylko kilka strzałów, które zna każdy. Nie należy zapominać także o piosenkach Michaela Jacksona, zespołu Queen czy chociażby Vengaboys. Ich utwory do tej pory wykonywane są na wielu festiwalach oraz doczekały się wielu coverów wykonywanych przez bardzo znane zespoły.

Muzyka z lat 80 to z pewnością utwory, które porwą na parkiet każdego – bez względu na wiek. W myśl tytułu piosenki ,,Everybody Dance Now”. Słysząc ten i wiele innych  kawałków muzycznych nie sposób jest nie wyjść na parkiet.

Playlista jest na bieżąco aktualizowana o nowe piosenki.