Przygotowując się do ślubu i wesela niejedna z was natrafiła z pewnością na określenia “ślub poza sezonem”, “poza sezonem jest o wiele taniej”. Nie powinny one być ci obce, ponieważ jeśli chcesz zaoszczędzić, ślub poza sezonem to naprawdę świetne wyjście. Czy wiesz jak się do tego zabrać? Jak zorganizować ślub i nie zbankrutować? Podpowiadamy. 

Wesele poza sezonem – czyli kiedy?

Faktem jest, że wesela są organizowane zazwyczaj w miesiącach letnich. Rzadziej decydujemy się na przyjęcie jesienią czy zimą. Główną rolę odgrywa tu oczywiście pogoda. Panna młoda w głęboko wyciętej sukni z odkrytymi ramionami i koktajlowe sukienki gości weselnych – to najczęstszy widok. Gdy zaś planujemy ślub i wesele poza sezonem konieczne będzie z pewnością dobranie właściwego ubioru – okrycie wierzchnie jesienią i zimą to rzecz, o której warto pomyśleć planując ślub. Suknia ślubna na jesień i zimę powinna być uszyta z grubszych materiałów, a wspomniane już okrycie wierzchnie – to rzecz konieczna, by nie przeziębić się podczas uroczystej ceremonii w kościele.

Argumentem, który przemawia za ślubami wiosną i latem jest fakt, że coraz więcej ślubów odbywa się w plenerze. Wówczas niezwykle ważne są warunki pogodowe, panujące na zewnątrz. Śnieg, wiatr czy deszcz mogłyby pokrzyżować plany i uniemożliwić zawarcie małżeństwa w plenerze.

Terminy letnie są, jak wiadomo, najbardziej oblegane przez pary młode. Jeśli jednak chcecie trochę zaoszczędzić, warto zastanowić się nad organizacją ślubu poza sezonem. Wówczas o wiele łatwiej będzie znaleźć wolny termin w wymarzonej sali weselnej. Zaletą ślubów w jesieni i zimie jest również fakt, że wielu usługodawców na ten czas oferuje szereg specjalnych ofert i zniżek, co również jest zachęcające. Jeśli więc macie ograniczony budżet – zaplanujcie uroczystość na późną jesień lub zimę.

Zalety wesela poza sezonem

Jak już wspominaliśmy, jesienią i zimą oprócz wielu wolnych terminów, możecie również liczyć na zniżki. W tym czasie nie powinno więc być problemu ze znalezieniem terminu w wymarzonej sali, a dodatkowo – ceny mogą być znacznie bardziej korzystne. Podobnie jest również z pozostałymi usługodawcami. Tam również możesz wiele zaoszczędzić. Decydując się na wesele zimą warto jednak pamiętać o tym, że jest to także czas studniówek i bali karnawałowych, co może nieco utrudniać Wam planowanie. Jednak w porównaniu do lata, dostępność terminów i tak jest o wiele większa.

Warto również zwrócić uwagę na to, że jesienna i zimowa aura mogą stać się pięknym tłem do przeżywania tej wyjątkowej chwili. Piękna, kolorowa złota polska jesień lub magiczny czas świąteczny będą idealnie komponować się ze świętowaniem waszej miłości. Mimo, że warunki pogodowe mogą nie do końca Wam się podobać to pamiętajcie – latem również pada deszcz!

Niezależnie od pory roku, w której odbywa się uroczystości, warto zadbać o detale i szczegóły, które podkreślą charakter uroczystości – podziękowania dla rodziców, księga gości weselnych czy pudełko na obrączki – pamiętacie o nich podczas organizacji wesela.

Artykuł reklamowy

5/5 - (1 głosów)
REKLAMA
pozycjonowanie stron baner