Dlatego nie ma jednego przepisu na idealne wesele, gdyż wszyscy jesteśmy różni i lubimy różne rzeczy – i to dobrze! Jednak oprócz stylu wesela dochodzą do jego organizacji sprawy bardzo praktyczne, z czego najważniejszą jest chyba miejsce, w którym ma odbyć się przyjęcie.

Hotel czy dom weselny?

Najczęściej młodzi mają do wyboru pod względem lokalizacji dwa warianty: ten droższy, czyli wesele w hotelu oraz nieco tańszy – w domu weselnym. Na szczęście Polska pod tym względem ma do zaoferowania młodym parom naprawdę ciekawe, urokliwe miejsca, które stanowią przepiękne tło wszystkich weselnych fotografii. Cudowne wesele można zatem zorganizować zarówno w sali weselnej, jak i w hotelu. Dlaczego zatem hotel może okazać się nieco lepszym rozwiązaniem?

Wygoda

Dużą zaletą organizacji przyjęcia weselnego w hotelu jest oczywiście spora wygoda, zarówno dla pary młodej jak i wszystkich zaproszonych gości. I choć wiele domów weselnych oferuje parom możliwość wynajęcia pokojów dla gości, jest to zazwyczaj kilka pomieszczeń, w hotelu natomiast możemy spokojnie przenocować wszystkich zaproszonych na wydarzenie. Para młoda może przyjechać do hotelu wcześniej i przygotować się do ślubu, może również skorzystać z atrakcyjnych pakietów na zabiegi w SPA, by zrelaksować się przed czy po weselu. Wesele w hotelu to także duża swoboda dla młodych rodziców, których znajdziemy pośród zaproszonych gości – mogą w każdej chwili wyjść z przyjęcia i sprawdzić, co dzieje się z ich maluchem, nakarmić go, itp. Goście zza granicy również skorzystają z takiego udogodnienia, jakim jest możliwość noclegu.

Źródło: Hotel Olandia

Organizacja przyjęcia

W hotelu otrzymamy również kompleksową pomoc przy całej organizacji przyjęcia. Od dekorowania sali, po szeroki wybór menu z hotelowej restauracji, polecenie sprawdzonego fotografa czy cukierni – wiele formalności związanych z organizacją wesela możemy zostawić lub realizować we współpracy z doświadczonym zespołem hotelowym.

Czy to się opłaca?

Oczywiście organizacja wesela w hotelu jest raczej droższym z wariantów weselnych. Konkretne ceny uzależnione są od hotelu, który wybierzemy, a także od terminu wesela. Czy takie rozwiązanie jest opłacalne? Tak, jeśli zależy nam na maksymalnej wygodzie i pięknej oprawie przyjęcia weselnego.

Artykuł reklamowy

Oceń artykuł
REKLAMA
pozycjonowanie stron baner