Instytut Pantone kilka tygodni temu ogłosił listę najmodniejszych kolorów na nadchodzący sezon wiosna-lato. Poczynając od elementów ubioru, aż po dekoracje ślubne to właśnie fiolet będzie królował na salonach. Wszystkie jego pochodne odcienie z pewnością zastąpią pudrowo różowe dekoracje na ślubach i weselach. Kolor ten może być nie tylko idealnym motywem przewodnim całego przyjęcia, ale także świetnie odnajdzie się w postaci dodatków lub kwiatów.

Strój ślubny z dodatkami fioletu

Zarówno Pan Młody jak i Panna Młoda bez problemu mogą w swoje stroje wkomponować elementy modnego fioletu. W przypadku płci męskiej idealnie odnajdą się w postaci krawatu, muchy czy butonierki. Dla odważnych i lubiących ekstrawagancję mężczyzn jest jeszcze jedna możliwość wkomponowania tego koloru, a mianowicie ślubne pantofle. Kolor ciemnej śliwki podchodzący pod burgund będzie bardzo eleganckim elementem ubioru.

Panny Młode mają pod tym względem większe pole do popisu. Najmodniejszy kolor sezonu przede wszystkim można wykorzystać w makijażu. Jednak motyw fioletu w postaci makijażu oka może okazać się ryzykowny. Najlepiej powierzyć to profesjonalnej make-up artist, która nie zrobi Pannie Młodej makijażu w stylu ,,podbitego oka”.

Suknie ślubne często posiadają ozdobne pasy w talii, które oczywiście można zaadaptować na fioletowo. Podobnie jak obuwie, czy biżuteria.

Najmodniejszy kolor sezonu, czyli motyw fioletu na ślubie i weselu

Matka natura jest także bardzo bogata w elementy fioletu w zakresie żywych dekoracjach sali weselnej. Jednym z takich elementów mogą być kwiaty w bukietach na stołach. Kolory mogą być przeplatane z bielą, która nieco złagodzi dominujący motyw. Naprzemienne stawianie ich ze świecznikami z fioletowymi świecami będzie stanowić kropkę nad i.

Także ściana za Państwem Młodym może być idealnym miejscem dla motywu fioletu na ślubie i weselu. Kompozycja kwiatowa z dodatkiem lampek w modnym kolorze z pewnością da spektakularny efekt końcowy. Dodatkowo fiolet można także wkomponować w ręcznie robione litery, które na ściance stworzą imiona Państwa Młodych.

Fioletowe bukiety ślubne

Każda wielbicielka tego koloru na pierwszym miejscu będzie stawiała bukiet w odcieniach fioletu. Różnorodność kwiatów w tym kolorze sprawia, że każda Panna Młoda z pewnością skomponuje idealny bukiet w fioletach, złożony np. z róż, peonii, fiołków czy chociażby storczyków.

Motyw fioletu na ślubie i weselu nie powinien być jednak przytłaczający. Każde tego typu dekoracje warto przełamać bielą, kolorem ecru, czy zielenią.

5/5 - (1 głosów)
REKLAMA
pozycjonowanie stron baner