Wesele w plenerze to trend, który pojawił się w naszej kulturze weselnej kilkadziesiąt lat temu za sprawą rosnącej dostępności hal namiotowych i namiotów, które można dostosować do charakteru imprezy oraz ilości zaproszonych gości.

Namioty weselne umożliwiają organizację wesela na zewnątrz bez względu na pogodę. Zmiany klimatyczne dotykające nas wszystkich powodują powolne zacieranie się granic pór roku i wyższą średnią roczną temperaturę, co sprzyja wykorzystywaniu namiotów plenerowych przez większość część roku, a więc również zimą.

Zimowe wesele w plenerze

Pomysł organizacji wesela w plenerze ma jedną podstawową zaletę – ułatwia samodzielne narzucenie stopnia powagi danej uroczystości. Namiot weselny może być zaaranżowany i przygotowany w taki sposób, że goście w zasadzie nie zauważą różnicy pomiędzy stałym a ruchomym obiektem. Można go jednak wykorzystać do wprowadzenia swobodniejszej atmosfery i mniej oficjalnego scenariusza uroczystości. Będzie się to przejawiać w doborze stroju, menu, zastawy stołowej, a nawet muzyki czy prezentów weselnych. Oznacza to, że młoda para może w miarę swobodnie manipulować kosztami organizacji wesela.

Największe wyzwania zimowego wesela w plenerze

Najtrudniejszym elementem niezbędny do przygotowania wesela w plenerze głęboką zimą będzie zapewnienie wydajnego ogrzewania. Namioty weselne zawsze wymagają dobrej wentylacji, a zarazem stałego dopływu ciepła. Kwestię tą należy szczegółowo uzgodnić z właścicielem obiektu, pamiętając o kosztach zakupu energii. Goście weselni powinni zostać poinformowani o warunkach zabawy już na etapie wysyłki zaproszeń, gdyż każdy z nich musi dostosować swoją garderobę do nietypowych okoliczności.

Warto pamiętać, że nawet duży namiot weselny (zobacz: https://dascompany.com/namioty-weselne) można ogrzać. Co więcej, im większy obiekt, tym goście weselni, przy dodatkowej zachęcie, będą mieli więcej miejsca do zabawy i nie odczują niewielkich spadków temperatury, a dodatkowo będą dogrzewać pomieszczenie wydatkowaną energią. Namiot weselny można przykładowo ogrzewać mobilnymi nagrzewnicami powietrza czy promiennikami podczerwieni.

Niezbędniki weselne

Wybór lokalizacji, która daje możliwości „doklejenia” namiotu do stałego obiektu gospodarczego, znacząco ułatwia pracę organizatorowi plenerowego wesela. Dzięki temu uzyskujemy bowiem dostęp do ciepłej wody oraz odprowadzenie ścieków. W przeciwnym razie należy na własną rękę zapewnić wszystkie niezbędne media (w tym toalety zaopatrzone w bieżącą wodę). Czasami trzeba posiłkować się dodatkowymi agregatami. Duży namiot weselny daje też możliwość dokonania wyraźnych podziałów przestrzeni na miejsce do tańczenia, jedzenia lub odpoczynku oraz stworzenia zaplecza dla zespołu czy szatni dla gości. Bez względu na wielkość namiotu, musi on posiadać podłogę, która nie tylko uczyni przebywanie w nim bardziej komfortowym i umożliwi bezpieczną zabawę, ale też będzie stanowić dodatkową warstwę izolacyjną.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu

Zimowe wesele w plenerze stwarza warunki do przygotowania interesującego scenariusza zabawy dla gości, wykraczającego poza standardowe weselne obrzędy. Ognisko, kulig czy zawody taneczne, urozmaicą długie godziny celebrowania uroczystości.

Namiot weselny to niezastąpiony element przy organizacji plenerowego wesela, niezależnie od aktualnej pory roku. Przy odrobinie zdolności organizacyjnych można samodzielnie przygotować wspaniałe przyjęcie również zimą.

Artykuł reklamowy

Źródło: Dascompany.com

5/5 - (1 głosów)
REKLAMA
pozycjonowanie stron baner