Zastanawiasz się, jaka stylistyka dominuje obecnie na rynku ślubnym? Odpowiedź jest jedna – boho! W ostatnich latach podbiła ona serca par młodych, planujących urządzenie wesela w stylu rustykalnym – czyli na większym luzie, choć oczywiście elegancko! Sprawdź, co cechuje ten styl, także w kontekście zaproszeń.

Estetyka boho cieszy się dużą popularnością już od kilku dekad, ale w ostatnich latach przeżywała – i wciąż przeżywa – prawdziwy boom. Trend na boho przejawia się zarówno w magazynach wnętrzarskich, jak i w lookbookach największych odzieżowych marek. Równie popularna stała się w branży ślubnej, która pokochała ją za luźne podejście do elegancji. W przypadku boho perfekcja nie jest najważniejsza – liczy się przede wszystkim naturalność!

Zaproszenia w stylu boho – czym się charakteryzują?

Aby dopełnić całości, warto również dobrać odpowiednie zaproszenia, dbając o spójność estetyczną całej uroczystości. Na rynku znajdziesz szeroki przekrój modeli – warto od razu szukać swojego idealnie dobranego wariantu pod kategorią boho. Zaproszenia ślubne w stylu boho mogą przybierać różne formy, jednak zazwyczaj łączą je następujące cechy:

  • wykorzystanie beżu i écru zamiast bieli;
  • różnicowanie faktur i gramatur papieru – łączenie gładkich tekstur z chropowatymi, grubych z cienkimi;
  • naturalne odcienie – tektura, brąz, kolory imitujące drewno i naturalne głębokie zielenie;
  • elementy plecione, słomkowe
  • motywy roślinne – nie tylko florystyczne, ale również mniej typowe. Ostatnio bardzo popularnym ornamentem są rysunki tropikalnych roślin, jak choćby monstera.

Szeroki przekrój zaproszeń boho znajdziesz w ofercie polskiej marki artMA.

Podobnie jak w przypadku branży odzieżowej czy meblowej, styl boho cechuje się większym luzem. Sprawia to, że przyciąga wiele par, które są zainteresowane organizacją ceremonii różniącej się od typowych polskich wesel. Boho dekoracje warto zestawić z boho kreacjami, a nawet… boho menu! Oznacza to przede wszystkim mniej standardowe podejście do kwestii doboru potraw – gastronomiczny eklektyzm, z emfazą na lokalność, sezonowość i jakość!

Rustykalne wesele – najczęstsze dekoracje

Rustykalne wesela z boho sznytem bardzo często odbywają się na świeżym powietrzu, choć są oczywiście wyjątki od tej reguły. W kontekście dekoracji, na takich imprezach dominuje beż zamiast typowej dla branży ślubnej śnieżnej bieli. Naścienne makatki wykonane w technice macrame, świeże cięte kwiaty zamiast ciężkich bukietów, drewno, eklektyczna zastawa – wszystkie te elementy wiąże się z estetyką boho w przypadku branży ślubnej.

Oryginalne zaproszenia ślubne w stylu boho – czym kierować się przy ich doborze?

Podobnie jak w przypadku modeli utrzymanych w innych stylistykach, przy doborze warto mieć na uwadze nie tylko estetykę, ale również funkcjonalność. Jeśli planujesz wysyłkę pocztą, musisz pamiętać, że im mniejszy format, tym mniej problemów ci sprawi. Wszelkie rozkładane zaproszenia i te o większym formacie mogą okazać się problematyczne.

Pamiętaj również o funkcjonalności zaproszenia. Przekazanie informacji jest najważniejszą kwestią, dlatego tekst na zaproszeniu powinien być dobrze widoczny i klarowny.

Jeśli masz wątpliwości co do doboru modelu, warto zdecydować się na zamówienie próbek, które zazwyczaj jest darmowe bądź dostępne za symboliczną opłatą. W dzisiejszych czasach większość par młodych swoje zaproszenia zamawia online. Może się jednak okazać, że zdjęcie nie do końca oddaje faktyczny wygląd projektu. Dlatego zdecydowanie warto zamówić próbki i porównać je ze sobą przed dokonaniem ostatecznego zamówienia.

Artykuł reklamowy

5/5 - (1 głosów)
REKLAMA
pozycjonowanie stron baner