Jednym z najpiękniejszych prezentów, jakie możemy ofiarować młodej parze, są szczere życzenia. Składane osobiście lub  zapisane na ozdobnej kartce, wygłaszane podczas toastu lub wpisane do księgi gości – bez względu na to, w jaki sposób złożenia życzeń wybierzemy, chcemy jednego, aby zostały zapamiętane i poruszyły serca nowożeńców. Czego i jak im więc życzyć w ten wyjątkowy dzień?

Za każdym razem, kiedy wybieramy się na ślub, zastanawiamy się czego życzyć młodej parze. Kiedy zbliża się nasza kolej składania życzeń nowożeńcom słowa nam uciekająca, a  wszystkie znane wierszyki uciekają z głowy. Dlatego też do składania życzeń zaraz po ceremonii warto przygotować się wcześniej.

Jak składać życzenia młodej parze?

Pierwsza okazja do składania życzeń następuje zaraz po ceremonii ślubnej. Bez względu na to, czy odbywa się ona w kościele, urzędzie stanu cywilnego czy w plenerze trzeba pamiętać, że pierwsze życzenia powinny być krótkie i zwięzłe. Na długie przemowy przyjdzie czas podczas toastów w czasie przyjęcia czy wpisywania się do księgi gości. Podchodząc do młodej pary, warto życzyć szczęścia i pomyślności. Zbyt długie składanie życzeń może prowadzić do zniecierpliwienia pozostałych gości i niepotrzebnego przedłużania przejazdu do sali weselnej.

Czego można życzyć młodej parze?

To, czego życzyć młodej parze należy do stopnia pokrewieństwa i zażyłości. Najbliższa rodzina oraz przyjaciele składają najbardziej osobiste życzenia. Pozostali gości zazwyczaj życzą szczęścia, dzieci, powodzenia w gromadzeniu wspólnego majątku, wzajemnej cierpliwości, wielu rocznic ślubu i długiego życia we dwoje.

Wybierając życzenia dla młodej pary, trzeba też zadbać o ich formę. Ta zabawna i żartobliwa wskazana jest przy dużej zażyłości i sympatii z nowożeńcami. Dalsi znajomi i rodzina powinni postawić na tradycyjną i bardziej formalną formę.

Życzenia dla młodych

Pamiątkę ślubną, czyli kartkę wręcza się młodej parze wraz z prezentem. Miłym gestem jest wpisanie do niej życzeń dla młodych. Jeśli nie ma się pomysłu na oryginalne życzenia napisane  serca, można zastosować te standardowe.

  • Życzenia dla młodych wierszem pisane

Małżeństwo to piękno – bycia we dwoje.
Małżeństwo to poszukiwanie – drogi do celu.
Małżeństwo to skarb, którym jest Wasza miłość.
Małżeństwo to Wy – na zawsze razem.
Z najlepszymi życzeniami w dniu Ślubu… (wasze imiona)

  • Życzenia dla młodych na wesoło

Bądźcie wierni swoim ciałom, niczym wzniosłym ideałom.
Nie budujcie muru z cegły, w tym jedynie murarz biegły.
Pamiętajcie o rocznicach, nie świętujcie ich przy pizzach.
Dręczy Was chrapanie nocą? Można szturchnąć, tylko po co?
Gdy różnica zdań dość spora, wynajmijcie mediatora!
W namiętności co dzień trwajcie, gdy przygasa, rozpalajcie!
Gdy Wam zgody nic nie bełta, wówczas nie zarobi terapeuta.
U sąsiadki wrót nie stójcie, tajemnice swe szanujcie!
Niech nie martwi Was frasunek, na frasunek dobry trunek.
A gdy siwe obie głowy – damy Wam poradnik nowy.
Z najlepszymi życzeniami od…

  • Życzenia dla młodych tradycyjne

Dziś przysięgliście sobie miłość nieskończoną.
On jest Twoim mężem, Ona Twoją żoną.
Życzę Wam więc szczęścia i życiowej mądrości
oraz długiej i pięknej wspólnej przyszłości.

  • Życzenia dla młodych do księgi gości

Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tym najważniejszym dla Was dniu i życzymy Wam słodkiego życia obok siebie.

Szukając życzeń ślubnych, warto wybierać te mądre i z przesłaniem. Nie powinny być on zbyt oklepane czy byle jakie. Nowożeńcom życzymy szczerze i z całego serca, a do wierszyków ślubnych dodajmy nawet kilka słów od siebie. Życzmy z uśmiechem, a na ozdobnej kartce zamieszajmy słowa, które sami chcielibyśmy przeczytać w tym wyjątkowym dniu.

5/5 - (1 głosów)
REKLAMA
pozycjonowanie stron baner